Jak ušetřit za letenku

O tom, jakou leteckou společnost si vybereme, často rozhoduje už fakt, kam hodláme letět. A to proto, že buď do dané destinace nikdo jiný nelétá, nebo proto, že nabídka dané společnosti vyhovuje našim představám, ať už jde o četnost spojů, letový řád nebo cenovou nabídku. K důvodům volby daného leteckého dopravce vede mnoho faktorů. Ovšem pravdou zůstává, že každý si rád ušetří nějakou tu korunu. Je vůbec možné ušetřit na letence? Prozradíme vám, že ano.

Členství ve věrnostním programu

Možná už jste si všimli, že mnozí lidé z řad vašich přátel cestují křížem krážem po světě za hubičku. Na otočku do Londýna, prodloužený víkend v Římě apod. Opatřit si dnes letenku levně nemusí být velký problém, navíc cestování letecky, po evropských metropolích vyjde levněji než autobusem či autem. Stačí jen chvíli brouzdat na internetu a najít weby, které se na prodej levných letenek specializují.

Ne všechny fungují na totožném principu. Některé se zaměřují na rodiny s dětmi, jiné na cestující „po lehku“ pouze s batohem. Ovšem většina společností nabízí i věrnostní program, který se zakládá na sběru mil. Poté lze využívat různé bonusy, včetně lepší ceny za letenku.

Last minute letenky

Pravděpodobně všichni vědí, co znamená last minute. Netýká se to však pouze dovolených například v Chorvatku, ale i letů. Akční nabídka last minute letenek rovněž dokáže ušetřit nemalé finanční prostředky za cestu.

Pracovní dny

Chcete-li koupit levně letenku, věnujte pozornost i danému dni. Kvůli business cestujícím jsou letenky nejlevnější v úterý, středu a sobotu. Nejdražší letenky jsou ráno a večer, jelikož cestující podnikatelé se chtějí po jednání většinou v tentýž den ještě vrátit domů. Rovněž v době prázdnin, ať už jde o letní či jarní bývají letenky dražší. Nakupovat letenky se vyplatí rovněž s větším předstihem.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.